Сайт використовує файли cookie. Файли cookie запам'ятовують ваші дії та вподобання для кращого досвіду використання сайту. Ми не передаємо інформацію третім особам без вашого відома. Продовжуючи користуватися цим сайтом, ви погоджуєтеся з нашою публічною офертою та політикою конфіденційності.

Що таке бізнес-план і для чого він потрібен

Сьогоднішній матеріал у блозі компанії "Тредіттекс Солюшн" присвячений питанням планування в бізнесі. Поговоримо про те, як самому правильно скласти бізнес-план. Цей посібник із розвитку бізнесу потрібен усім підприємцям незалежно від масштабів їхньої діяльності, зокрема й дропшиперам.

Отже, бізнес-план - це документ, який описує ідею проєкту, бізнес-процеси та механізми їх реалізації для досягнення цілей, заявлених підприємцем.

Успіх вашого проєкту залежить від трьох ключових чинників:
  1. Усвідомлення вашого рівня на поточний момент часу - точка А.
  2. Чітке уявлення кінцевої мети: де ви і ваша компанія плануєте опинитися - точка Б.
  3. Розуміння послідовності дій, щоб перейти з точки А в точку Б.
Складання бізнес-плану для інвесторів
Під час складання такого бізнес-плану необхідно розуміти, що ваше головне завдання - довести інвесторам, що їхні гроші будуть використані раціонально. Ви повинні представити план реалізації своєї ідеї максимально красиво і вагомо. Для цього ваш бізнес-план повинен володіти деякими важливими характеристиками.
  • По-перше, логічний виклад, який полягає в чіткості та обґрунтованості кожної описуваної дії, процедури або термінів.
  • По-друге, текст має легко сприйматися слухачем.
  • По-третє, впевнена подача матеріалу. Говоріть просто і зрозуміло. Не перенасичуйте текст складними термінами та виразами. Інвестори можуть побачити в цьому спробу заховати вашу невпевненість за розумними словами.

Складання бізнес-плану для себе
У цьому випадку документ пишеться виключно як керівництво до дії саме для вас. Слід розраховувати всі необхідні для роботи показники і виходити з власних можливостей. Цей план має бути максимально наближеним до вашої реальної ситуації, в якій ви відкриватимете бізнес.
Як правильно написати бізнес-план
Робота над бізнес-планом починається з попереднього аналізу поточної ситуації. Перш ніж перейти до формулювання, опису та наповнення розділів, потрібно зібрати воєдино всю інформацію, якою ви володієте. Якщо її не вистачає, то слід заповнити ці прогалини, скориставшись сторонніми джерелами або звернувшись до фахівців.

Однією з визнаних технологій для попереднього аналізу перед майбутнім бізнес-плануванням є так званих SWOT-аналіз. Він досить простий для розуміння і чітко структурує всю наявну у вас інформацію. SWOT-аналіз потрібен для того, щоб оцінити внутрішні та зовнішні чинники компанії, склавши об'єктивну картину для майбутнього бізнес-планування. Після проведення SWOT-аналізу можна переходити до опису.

Які розділи мають бути в бізнес-плані
Для того щоб зрозуміти структуру бізнес-плану, вам необхідно визначитися з його розділами. Класичний варіант для більшості бізнес-планів такий:
  1. Резюме - стислий опис усього бізнес-плану, який є чи не найважливішою його частиною. Саме за інформацією з цього розділу інвестори найчастіше вирішують, чи варто вивчати бізнес-план більш детально.
  2. Опис товарів і послуг.
  3. Аналіз ринку та маркетингова стратегія.
  4. Виробничий план.
  5. Організаційний план.
  6. Фінансовий план.
  7. Очікувані результати та перспективи.

Перш ніж детально заповнювати розділи, зберіть максимум інформації за темою вашого бізнес-проєкту. Це можуть бути такі дані:
  • аналіз галузі з кількісними показниками;
  • способи просування ваших товарів або послуг;
  • конкуренти на ринку;
  • розмір податкових відрахувань для вашої компанії;
  • технології, що застосовуються в галузі вашого майбутнього бізнесу
  • грошові, інтелектуальні, часові та інші ресурси вашого проєкту.

Усе це допоможе вам максимально ефективно написати бізнес-план самостійно і не шукати попутно матеріал для його розділів. Таким чином ви значно заощадите час і отримаєте хороші результати.
Україна, 61070, Харківська область, місто Харків, вулиця Академіка Проскури, будинок 1 каб 207